Templariusze. Rozkwit i upadek zakonu świętych wojowników – Dan Jones

Templariusze. Rozkwit i upadek zakonu świętych wojowników – Dan Jones

Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Data premiery: 2019-04-03

Pielgrzymi – Wojownicy – Bankierzy – Heretycy

„Historia templariuszy, najsłynniejszych świętych wojowników, to niezwykła saga o fanatyzmie, odwadze, podstępach i zdradzie. W osobie Dana Jonesa zakon znalazł wyśmienitego kronikarza. »Templariusze« to wspaniała książka!”
Bernard Cornwell

„Świeża, zręcznie napisana i frapująca opowieść o najsłynniejszym zakonie rycerskim uczestniczącym w krucjatach. Łączy naukową rzetelność i pisarski polot, prezentuje cały szereg barwnych – choć strasznych – postaci wojowników, którzy przelewali krew chrześcijan i muzułmanów od Hiszpanii po Jerozolimę.”
Simon Sebag Montefiore

„Dan Jones stworzył fascynującą książkę, od której nie można się oderwać. Opisał dramatyczne dzieje templariuszy, od powstania zakonu rozmodlonych wojowników, aż po tragiczną zagładę zgotowaną im przez papieża i francuskiego króla. Przekazuje nam poruszające, niepokojąco aktualne ostrzeżenie przed nadużyciami władzy zdolnej posługiwać się kłamstwami i prześladować społeczeństwo.”
Philippa Gregory

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leica
Leica
2 lat temu

Może być naprawdę ciekawa książka. Zwłaszcza jesli ktoś interesuje się historią. Ale chyba też dla miłośników twórczości Dana Browna 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x