Ułamek sekundy – Douglas E. Richards – recenzja

Ułamek sekundy – Douglas E. Richards – recenzja

Czy ułamek sekundy może cokolwiek zmienić w naszym życiu, w życiu wszystkich ludzi? Przecież to krócej niż mrugnięcie okiem. Czy więc jakikolwiek ułamek sekundy może mieć znaczenie? Douglas E. Richards w swojej książce porusza temat podróży w czasie, nie jest to podróż długa, nie trwa nawet pięciu minut, a jednak, Jenna Morrison i Nathan Wexler – bohaterowie książki, stają przed ogromnym niebezpieczeństwem, gdy Nathan odkrywa sposób na powrót do przeszłości na ułamek sekundy zaledwie. Muszą uciekać, biorą udział w strzelaninie, wypadku samochodowym, Nathan ginie, a Jenna nawet nie wie dlaczego ich to spotkało.

Świetnie dopracowana fabuła, sam pomysł na podróżowanie w czasie nie jest oczywiście nowy, ale takie jego ujęcie jest całkiem świeże i interesujące. Książka wciąga w swoje szpony, nawet jeśli nie jest się wielbicielem gatunku SF. To po prostu dobry thriller, świetnie napisany, plastycznym, barwnym językiem, z odrobiną humoru i naprawdę ogromną ilością akcji, która dzieje się szybko. A do końca nie bardzo wiadomo, kto jest tym dobrym a kto jest tym złym.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji sięgnąć po książkę Ułamek sekundy Douglasa E. Richardsa – zróbcie to koniecznie. Warto.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x