Wiosenne zapowiedzi

Idzie wiosna, powoli zaczynają pojawiać się pączki na krzewach, drzewach, jest coraz więcej słońca. Bywają już na tyle ciepłe dni, że można napić się herbaty w ogródku. Lub w parku. Jakie zapowiedzi książkowe przynosi nam wiosna?

Dla miłośników książek spod znaku: thriller/kryminał – Zupełnie normalna rodzina – Szwecja, z pozoru zwykła rodzina: on pastor, jego żona prawnik i ich dziewiętnastoletnia córka. Jakie tajemnice ukrywają?
Karin Slaughter mówi o niej:

Myli tropy, niebezpiecznie wciąga i zmusza, by zadać sobie pytanie: jak wielu rzeczy nie wiesz o swoich najbliższych?

 

Dla tych, którzy wolą prozę obyczajową: Kołysanka z Auschwitz. Historia inspirowana życiem Helene Hannemann, Niemki, żony Roma i matki pięciorga dzieci, która prowadziła w Auschwitz przedszkole dla obozowych dzieci.  O poświęceniu matek w obliczu okrutnej wojny. Poruszająca opowieść.

 

Jest też coś dla miłośników historii. A konkretnie historii Templariuszy. Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona, powstał w 1118 roku, w osobie Dana Jonsa znalazł wspaniałego kronikarza.

 

A może kogoś interesują biografie i wspomnienia. Agnieszka Gola zebrała wiele wywiadów o tragicznie zmarłym Januszu Kuligu.

A i dla wielbicieli reportażu coś się znajdzie, opowieść o człowieku, który zajmuje się krukami w Tower: Strażnik kruków. Moje życie wśród kruków w Tower