Present Perfect – Alison G. Bailey – recenzja

Present Perfect – Alison G. Bailey – recenzja

Po Present Perfect sięgnęłam, mając nadzieję na lekką, letnią lekturę. Zmęczona po tygodniu pracy, marzyłam tylko o tym żeby wyciągnąć się na trawie i poczytać coś przyjemnego. Nie zawiodłam się, lektura była naprawdę przyjemna. Ale czy taka lekka? Tylko z pozoru to banalna opowieść o przyjaźni i miłości, dojrzewaniu, dorastaniu i życiu. Ale ta książka naprawdę zaskakuje, trzyma w napięciu właściwie do ostatniej strony. I chociaż główna bohaterka nie zostałaby moją przyjaciółką, to polubiłam te postacie. Są naprawdę fajnie narysowane, są barwne, wielowymiarowe, niebanalne. Emocjonalnie ta książka naprawdę potrafi przetargać czytelnika na wszystkie strony.
Present Perfect, pomoże Wam wrócić do beztroskiego dzieciństwa, pierwszej jazdy na rowerze, pierwszego dnia szkoły, pierwszych przyjaźni. Potem przypomni Wam okres dojrzewania, pierwszych miłości, zauroczeń, rozczarowań. Odkryjecie w niej siebie, swoich przyjaciół, swoich bliskich.
Język tej powieści jest barwny, żywy, sama fabuła może nie robi ogromnego wrażenia, ale całość naprawdę stoi na wysokim poziomie. Metafory, aluzje, dialogi – są świetne. Niesamowite, zaskakujące zwroty akcji naprawdę się Wam spodobają.

To opowieść o Amandzie i Noahu, są najlepszymi przyjaciółmi od dzieciństwa. Razem dorastają, wiele razem przeżywają. Amanda czuje się niewartościowa, wiecznie czegoś pragnie ale nie potrafi się na to zdecydować. Noah jest wiernym przyjacielem, chociaż też potrafi być irytujący. Inni bohaterowie są również wyraziści.
Naprawdę polecam.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x