Przełom – Michael C. Grumley – recenzja

Przełom – Michael C. Grumley – recenzja

Seria: Breakthrough, Tom I – Przełom Michael Grumley – nie znałam wcześniej autora, ale opis książki mnie zaciekawił. W głębinach Morza Karaibskiego, atomowy okręt podwodny w tajemniczych okolicznościach zostaje nagle zmuszony do przerwania swojej misji. Na jaw zaczynają wychodzić niezwykłe fakty, a ich tropem śledczy, John Clay, dociera do niewielkiej grupy biologów morskich, która niepostrzeżenie znalazła się o krok od historycznego odkrycia. Jest to powieść, która łączy w sobie takie gatunki jak thriller, sensację, SF. Akcja jest wartka, ogromna ilość wątków które jeszcze bardziej przyspieszają akcję, fabuła godna pochwały.

Książka wciąga w zasadzie od pierwszej strony, nie chce jej się odkładać na później. Ciekawa jest część o poznawaniu języka delfinów – grupa naukowców chce go przetłumaczyć komputerowo. To fajnie wymyślony i opisany wątek. Potem tych wątków robi się bardzo wiele i naprawdę trzeba uważnie czytać aby wiedzieć co się dzieje. Ale ja lubię to w tego typu książkach.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznania się z tą książką, gorąco polecam – ja nie mogę doczekać się na kolejne książki z tej serii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x