Weteran – Katy Regnery – recenzja

Weteran – Katy Regnery – recenzja

Współczesna opowieść o Pięknej i Bestii – brzmi zachęcająco, prawda? Mnie też skusiła taka zapowiedź książki Weteran Katy Regnery. Chociaż nie przepadam za romansami, stwierdziłam że ten może mi się spodobać.
Bohaterowie to nasza Piękna – Savannah Carmichael, dziewczyna, której właśnie zawalił się świat i naszą Bestię – Ashera Lee – tytułowego Weterana. Bestia była na wojnie, wróciła z niej bardzo okaleczona, wiodła życie pustelnika, do domu wpuszczała tylko emerytowaną nauczycielkę, która pomagała Bestii w codziennym życiu. Piękna pracowała w wielkim mieście, straciła pracę, rozpadł się jej związek, powróciła do rodziców na południe Stanów Zjednoczonych.

Fabuła jest dość przewidywalna, zwłaszcza jeśli znamy oryginalną baśń o Pięknej i Bestii, przypomnianą nam ostatnio filmem z Emmą Watson. Ale mimo to książka wciąga nas w swój świat, w zasadzie od pierwszej strony. Ciekawe dialogi, ciekawe wątki poboczne, ciekawa historia poza miłosna.

Na pewno jest to świetna książka na lato, na relaks, na odprężenie czy na urlop. Ja bardzo się cieszę że po nią sięgnęłam. Dała mi dużo radości.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x